Turniej o Puchar Złotego Kiwona – Finał

27 września 2021 Wyłączone przez admin1669

Dzień drugi i walka w finale
W mecz finałowy lubinianie weszli z wysokiego „C”. W podstawowym składzie wystąpił Przemek Stępień w przeciwieństwie do pierwszego dnia, gdy grał Masahiro Sekita. Rozgrywający zaczął od serii dobrych zagrywek (3:0). Chwilę później było już 6:1, ale przewaga nie utrzymała się długo (8:8). Następnie na prowadzenie wyszła Nysa, jednak mocna zagrywka Marcina Walińskiego dała przewagę drużynie Cuprum Lubin. Wyrywanie sobie prowadzenia z rąk trwało do samego końca, ale w najważniejszym momencie triumfowali lubinianie.

Ci dominowali także po przerwie. Stal goniła, ale cały czas była o ten punkt/dwa za nimi. Do remisu doprowadzili przy stanie 11:11. Gdy jednak świetną zagrywką popisał się Remigiusz Kapica, Miedziowi wyszli na czteropunktowe prowadzenie 16:12. Przewagę utrzymali do samego końca.

Trzecia odsłona należała do tych, które nie zostają w pamięci na długo. Cuprum Lubin dominowało od samego początku do końca, a kropkę nad „i” postawił Kapica, kończąc atak z prawego skrzydła. Turniej w Kobylance był świetny w wykonaniu młodego atakującego. W drugim dniu zdobył aż 20 punktów, notując przy tym 58% skuteczności w ataku. Dołożył także 2 asy serwisowe i aż 4-krotnie zablokował rywali na siatce.

Cuprum Lubin – Stal Nysa 3:0 (25:23, 25:22, 25:22)

Cuprum: Waliński (9), Gunia (6), Ferens (14), Pietraszko (4), Kapica (20), Stępień (1), Sas (L), Szymura (L) oraz Maruszczyk, Sekita.

Stal: Komenda, Stahl (3), Ben Tara (9), M’Baye (6), Kwasowski (7), Penchev (3), Dembiec (L), Ruciak (L) oraz Dębski (2), Zajder (7), Szwaradzki (3), Schamlewski (1), Szczurek.

Nagrody indywidualne:
MVP zawodów: Wojciech Ferens (Cuprum)

Najlepszy atakujący: Remigiusz Kapica (Cuprum)

Najlepszy rozgrywający: Marcin Komenda (Stal)

Najlepszy środkowy: Mitch Stahl (Stal)

Najlepszy przyjmujący: Marcin Waliński (Cuprum)

Najlepszy libero: Kamil Szymura (Cuprum)

źródło: https://www.lubin.pl/turnieju-o-puchar-zlotego-kiwona/